Skip to content

Szkoła Narciarska - Gaj-Ski Sport - Kasprowy Wierch - Zakopane

Strona G??wna arrow O mnie
O mnie
Wojciech Gajewski (1957)


   Trenowa?em narciarstwo od 1964 roku, gdzie mia?em szcz??cie trafi? pod znakomit? opiek? trenerki Barbary Kurkowiak Grocholskiej. W latach 1976- 85 by?em cz?onkiem Kadry Narodowej w narciarstwie alpejskim. Uczestniczy?em w wielu zawodach Pucharu Europy, Pucharu ?wiata, oraz w 1978 roku w Mistrzostwach ?wiata w Garmisch- Partenkirchen, gdzie zdoby?em 8 miejsce w trójkombinacji alpejskiej. W tym samym roku na Uniwersjadzie w Spindlerowym M?ynie, 2x czwarte miejsce  w slalomie i kombinacji. Zdoby?em razem 15 medali mistrzostw Polski seniorów. 

                                            

 


   Po zako?czeniu kariery sportowej pracowa?em jako trener, prowadz?c grupy m?odzie?owe w zakopia?skich klubach, a w latach 1989- 93 akademick? reprezentacj? Polski. Pracowa?em przy organizacji uniwersjad w Zakopanem, gdzie w 1993 pe?ni?em funkcj? Dyrektora Sportowego, a 2001 szefa konkurencji alpejskich.  


   Od 1990 roku jestem Delegatem Technicznym w konkurencjach alpejskich, Mi?dzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Co roku pe?nie funkcj? DT FIS na ró?nych mi?dzynarodowych zawodach, z których najwa?niejsze to : Puchar Europy Vratna SVK, Krompachy SVK, Zwiesel GER, Uniwesjady 95 Jaca, 99 Poprad, oraz Mistrzostwa ?wiata Bormio 2005, Puchar ?wiata Kobiet Maribor 2010. Jestem Instruktorem Wyk?adowc? SITN- PZN.